رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک از انتشار فراخوان چهارمین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی زاده گفت : در راستای تحقق اهداف فرهنگی و در جهت شناسایی و پرورش نویسندگان و جوانان متعهد هنرمند و خلق آثار ارزشمند ادبیات داستان نویسی ، گسترش و ارتقاء فرهنگ مطالعه، معرفی آداب و رسوم مردم منطقه سیریک و آشنایی با تاریخ مکران و سواحل آن از اهداف برگزاری این جشنواره است و با توجه به برگزاری سه دوره موفقیت آمیز این جشنواره ، چهارمین  جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران برگزار می شود .

وی  ادامه داد: آثار راه یافته به نخستین جشنواره در قالب یک عنوان کتاب چاپ و در اختتامیه دومین جشنواره با حضور مسئولین رونمایی شد و آثار راه یافته در دومین و سومین دوره جشنواره در قالب دو عنوان کتاب در حال آماده سازی برای چاپ است که در اختتامیه این جشنواره رونمایی خواهند شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک عنوان کرد : شرایط و ضوابط حضور در چهارمین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران به این صورت است:  آثار به صورت تایپ شده، به همراه مشخصات کامل نویسنده و شماره تماس، ارسال شود2- آثار در جشنواره دیگری شرکت داده نشده باشند 3- آثار در کتاب، مطبوعات و فضای مجازی منتشر نشده باشند 4-داستانهای بخش ویژه شهرستان سیریک برگرفته از عناصر بومی و محلی و آداب و رسوم شهرستان سیریک باشد. 5-هر نویسنده می تواند حداکثر سه اثربه دبیرخانه جشنواره ارسال نماید.

وی به موضوع آثار ارسالی اشاره کرد و افزود : موضوع جشنواره در دو بخش  آزاد و بخش ویژه شهرستان سیریک  می باشد و آثار باید در قالب داستان کوتاه تولید و به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.

رئیس اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک اضافه کرد : شیوه ارسال آثار از طریق ایمیل dastan.makran@gmail.com یا واتس آپ 09398329755می باشد و آخرین مهلت ارسال آثار 20 خردادماه 1401 می باشد.

کریمی به جوایز در نظر گرفته شده برای هر بخش اشاره کرد و بیان کرد : به نفر اول هر بخش سی میلیون ریال ،  نفر دوم بیست  میلیون ریال  و نفر سوم ده میلیون ریال جایزه نقدی  به همراه تندیس جشنواره اهداء خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد : آثار نویسندگان استان های هرمزگان، فارس، بوشهر، کرمان، خوزستان، سیستان و بلوچستان در این جشنواره پذیرفته می شود و علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره  09179797624 تماس برقرار نمایند.