فراخوان نخستین کنگره شعر سیستان و بلوچستان تمدید شد.

  • اسفند 27، 1394

 «فستیوال نیوز» :فراخوان نخستین کنگره شعرسیستان و بلوچستان پس از مهلت اتمام ارسال آثار تا 25 فروردین ماه 95 تمدیدشد. . .


منبع : www.festivalnews.ir

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: فراخوان نخستین کنگره شعر سیستان و بلوچستان تمدید شد.

حسین مسگرانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: فراخوان نخستین کنگره شعرسیستان و بلوچستان پس از مهلت اتمام ارسال آثار تا 25 فروردین ماه 95 تمدیدشد.

وی گفت: هدف از برگزاری این کنگره اشاعه و ترویج فرهنگ بومی، توجه به استعدادهای جوان و ادبی استان و کمک به معرفی و انتشار گسترده تر این آثار و توجه به زبان ملی و لهجه‌های بومی است.

 مسگرانی با اشاره به محورهای موضوعی این کنگره ادامه داد: این کنگره در دو بخش ویژه و بخش آزاد برگزار می‌شود و همدلی همزبانی دولت و ملت و وحدت اسلامی، وطن دوستی وعشق به ایران اسلامی، نعمت پیامبراعظم (ص) و اهل بیت و در بخش آزاد شامل بومی سروده سیستانی و بومی سروده بلوچی وسایر موضوعات که در هر کدام 6 محور ذکر شده است.

وی افزود: به نفراول ،دوم و سوم به ترتیب هر محور 7 میلیون ریال وجه نقد و تندیس جشنواره، نفردوم 6 میلیون ریال وجه نقد و تندیس جشنواره و نفر سوم 5 میلیون هدیه نقدی و تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.

مسگرانی آخرین مهلت ارسال آثار را بعد از تمدید 25 فروردین ماه 95 اعلام کرد و تصریح کرد: آثار ارسالی در هیچ جشنواره وکنگره ای نباید شرکت کرده باشد و شرکت کنندگان آثار ارسالی خود را به آدرس الکترونیکیshearsb@mihanmail.com ارسال کنند.

کنگره شعر سیستان و بلوچستان اردیبهشت ماه ٩٥در چابهار برگزار می‌شود.